Przejdź do treści

Bezpieczeństwo

PIBIP to przede wszystkim bezpieczeństwo danych. Zastosowaliśmy najwyższe zabezpieczenia techniczne. Aplikacja jest szyfrowana techniką End-to-End poprzez protokoły HTTPS/TLS. Dane w bazach danych są przechowywane w osobnych sekcjach i są wysoko szyfrowane na bazie technologii AES-256-CTR, a nie przechowywane tam jako wolny tekst. Sygnały nie są przesyłane drogą e-mailową. Wgląd mają tylko osoby dedykowane przez Organizację po bezpiecznym zalogowaniu na serwer.

Sektor prywatny i publiczny

Aplikacja PIBIP czyni zadość wymogom bezpieczeństwa, a jej funkcjonalności pozwalają na stosowanie jej w organizacjach wszelkiego rodzaju – zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Przejrzystość naszej oferty i jej warunki cenowe sprawiają, że proces zamawiania usługi korzystania z aplikacji jest niezmiernie prosty i szybki.

Anonimowość i poufność

Pojęcia anonimowości i poufności są często stosowane zamiennie w języku potocznym. Nie można ich jednak mylić! Poufność oznacza, że sygnalista podaje przy zgłoszeniu swoje dane, ale podlegają one szczególnej ochronie. Anonimowość to z kolei dokonanie zgłoszenia bez ujawniania swoich danych. Statystyki pokazują, że sygnaliści stanowią najważniejsze źródło wiedzy o nieprawidłowości w organizacjach. Z kolei możliwość dokonywania zgłoszeń anonimowych niweluje strach sygnalisty o wystąpienie negatywnych konsekwencji zgłoszenia. Ze wskazanych powodów wiele organizacji promuje kanały anonimowego zgłaszania. Aplikacja PIBIP daje Państwu możliwość wyboru, czy zgłoszenia dokonywane mają być poufnie lub anonimowo. Szyfrowany kanał komunikacji umożliwia dalszy kontakt nawet z anonimowym sygnalistą!

FAQ

Zapraszamy do sekcji informacyjnej, gdzie zebrane zostały wszystkie aspekty PIBIP.pl!


KONTAKT| REGULAMIN | POLITYKI | CENNIK

(C)2023 Instytut Compliance sp. z o.o.