Przejdź do treści

Jak działa PIBIP?

W centrum portalu znajduje się ochrona osoby zgłaszającej oraz jej zgłoszenie – PIBIP! Każdy sygnał jest ważny, bo może zawierać informacje o Bardzo Istotnych Problemach (PI-BIP!). Każdy sygnał jest przez kogoś oddany – to osoba zgłaszająca – i powinien do kogoś dotrzeć – to osoba wyznaczona przez organizację jako manager ds. obsługi zgłoszeń. Portal PIBIP nie tylko umożliwia bezpieczne zgłoszenie i odbiór, ale też efektywną (i jeśli tak zostało wybrane – anonimową) komunikację między zgłaszającym a managerem ds. obsługi zgłoszeń. W końcu, w centrum stoi też organizacja, która dzięki udostępnieniu portalu PIBIP umożliwia bezpieczne przesyłanie sygnałów i tym samym wywiązuje się ze swoich obowiązków oraz wspiera uczciwość i zgodność (integrity i compliance).

Zgłaszający

PIBIP to Twój sygnał! Portal został stworzony głównie z myślą o Zgłaszających i ich bezpieczeństwie. Jedno jest jasne: sygnalizując w dobrej wierze jesteś bohaterem i przyczyniasz się do budowania kultury compliance i etyki w Twojej organizacji! Jeśli wiesz o niebezpieczeństwie, wysyłasz sygnał – PIBIP! Jak wysłać sygnał bezpiecznie i efektywnie, aby możliwie szybko dotarł i spotkał się z odpowiednią reakcją?

Manager ds. obsługi zgłoszeń

PIBIP to także portal organizacji, narzędzie, które ma uprości zarządzanie zgłoszeniami w Twojej Organizacji! Organizacja wyznacza osobę lub osoby, które odpowiedzialne będą za otrzymywanie, weryfikację i zarządzanie zgłoszeniami. Dzięki PIBIP wszystko masz w jednym miejscu: zgłoszenia, daty, komentarze, dokumenty, a nawet możliwość bezpiecznej i anonimowej komunikacji ze Zgłaszającym! Jak to wszystko działa?

Komunikacja

PIBIP to więcej niż portal zgłaszania i zarządzania Bardzo Istotnymi Problemami! Często sam sygnał nie wystarczy, pojawiają się pytania i wątpliwości. Pomóż zbadać sprawę do końca! Niezależnie od tego, czy zgłoszenie dokonane zostało poufnie czy anonimowo, możesz kontaktować się za pomocą bezpiecznego portalu z pracodawcą, wysyłać zapytania, dokumenty. Jak to działa?

Organizacja

Jak w Twojej organizacji postrzega się zgłaszanie nieprawidłowości? Czy członkowie organizacji / pracownicy chętnie wyślą sygnał? To wszystko kwestia kultury i uczciwości (integrity). Jak budować zdrową i uczciwą kulturę w organizacji? Jak zachęcić do wysyłania sygnałów o Bardzo Istotnych Problemach i, w końcu, w jak sposób pomocny będzie tutaj portal PIBIP?


KONTAKT| REGULAMIN | POLITYKI | CENNIK

(C)2023 Instytut Compliance sp. z o.o.